Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
wykorzystując neutrony z reaktora. Z kolei neutrony są emitowane w reakcji ( , n) na berylu. Stosuje się również źródła ((...)) Gdy reaktor osiągnie pożądaną moc, obniża się ((...)) za pomocą prętów sterowniczych.
c) W przypadku reaktora ściśle krytycznego ((...)) Zależność (6.2.4-5) sugeruje, że liczba neutronów rośnie powoli z czasem, lecz wyraz Kt jest zwykle do pominięcia.
W praktyce reaktorowej przyjęto używać terminów reaktywność r i nadmiar reaktywności k zdefiniowanych przez ((...)) Ponieważ w poprawnie pracującym reaktorze jest bliskie 1, mamy ((...))
Stała czasowa reaktora, albo okres reaktora, jest zdefiniowana przez ((...)) Gdy strumień neutronów wzrasta w reaktorze nadkrytycznym, wyraz ((...)) staje się mały w porównaniu z
wykorzystując neutrony z reaktora. Z kolei neutrony są emitowane w reakcji ( , n) na berylu. Stosuje się również źródła ((...)) Gdy reaktor osiągnie pożądaną moc, obniża się ((...)) za pomocą prętów sterowniczych. <br> c) W przypadku reaktora ściśle krytycznego ((...)) Zależność (6.2.4-5) sugeruje, że liczba neutronów rośnie powoli z czasem, lecz wyraz Kt jest zwykle do pominięcia.<br> W praktyce reaktorowej przyjęto używać terminów reaktywność r i nadmiar reaktywności k zdefiniowanych przez ((...)) Ponieważ w poprawnie pracującym reaktorze jest bliskie 1, mamy ((...)) <br> Stała czasowa reaktora, albo okres reaktora, jest zdefiniowana przez ((...)) Gdy strumień neutronów wzrasta w reaktorze nadkrytycznym, wyraz ((...)) staje się mały w porównaniu z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego