Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
Teraz zainteresowały mnie powieści Karola Maya. Ostatnio przeczytałam "Nad Rio de la Plata". Bardzo mi się podobała i czytałam ją z zaciekawieniem.
Jak rozumiesz słowa: "Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze umieć stosować."?
Nie warto się uczyć dla samej nauki. Trzeba się uczyć dla wiedzy, która może się przydać. Kucie na blachę pojęć i regułek nic nie daje. To i tak się zapomni. Należy je zrozumieć i umieć zastosować w życiu codziennym. Uczymy się po to, by wiedza, którą zdobywamy ułatwiła nam życie.
rozmawiała: Magda Kowalczyk

Aneta Lachowicz i Konrad Rywelski
"Sportowa dusza, ścisły umysł" - Sumienna, ambitna, o wszechstronnych zainteresowaniach
Teraz zainteresowały mnie powieści Karola Maya. Ostatnio przeczytałam "Nad Rio de la Plata". Bardzo mi się podobała i czytałam ją z zaciekawieniem.&lt;/&gt;<br>&lt;who29&gt;Jak rozumiesz słowa: "Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze umieć stosować."?&lt;/&gt;<br>&lt;who30&gt;Nie warto się uczyć dla samej nauki. Trzeba się uczyć dla wiedzy, która może się przydać. Kucie na blachę pojęć i regułek nic nie daje. To i tak się zapomni. Należy je zrozumieć i umieć zastosować w życiu codziennym. Uczymy się po to, by wiedza, którą zdobywamy ułatwiła nam życie.&lt;/&gt;<br>rozmawiała: Magda Kowalczyk&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="convers"&gt;&lt;tit&gt;Aneta Lachowicz i Konrad Rywelski&lt;/&gt;<br>"Sportowa dusza, ścisły umysł" - Sumienna, ambitna, o wszechstronnych zainteresowaniach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego