Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym.
Motylarnia powstanie w budynku dawnego baru "Perkoz". Główne pomieszczenie, w którym będą przebywały owady, o powierzchni 160 metrów kwadratowych będzie zaaranżowane na wzór tropikalnego lasu.
W specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu - wśród palm i fikusów, nad sztucznym strumieniem - będzie latało kilkaset egzotycznych motyli.
(PAP)Australijczycy wolą mięso kangurów

Kulinaria Po wybuchu w Europie epidemii pryszczycy w Australii gwałtownie wzrosła liczba zamówień na mięso z kangurów.
Na antypodach zachwalają kangurze mięso jako szczególnie zdrowe ze względu na niską zawartość tłuszczu oraz wysoką - białka i żelaza.
Zdaniem Australijczyków, mięso jest przy tym bardzo smaczne, o ile dobrze się je przyrządzi.
Co
w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym.<br>&lt;orig&gt;Motylarnia&lt;/&gt; powstanie w budynku dawnego baru "Perkoz". Główne pomieszczenie, w którym będą przebywały owady, o powierzchni 160 metrów kwadratowych będzie zaaranżowane na wzór tropikalnego lasu.<br>W specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu - wśród palm i fikusów, nad sztucznym strumieniem - będzie latało kilkaset egzotycznych motyli.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Australijczycy wolą mięso kangurów&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kulinaria&lt;/&gt; Po wybuchu w Europie epidemii pryszczycy w Australii gwałtownie wzrosła liczba zamówień na mięso z kangurów.<br>Na antypodach zachwalają kangurze mięso jako szczególnie zdrowe ze względu na niską zawartość tłuszczu oraz wysoką - białka i żelaza.<br>Zdaniem Australijczyków, mięso jest przy tym bardzo smaczne, o ile dobrze się je przyrządzi.<br>Co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego