Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
Stalina, a także partie komunistyczne zachodnioeuropejskie, teraz prawie jedyne na placu ze swoimi zasługami w ruchu oporu, podtrzymywały oczywistość, której nikt nie ośmielał się podważać. Antysowiecki znaczyło faszystowski, toteż na przykład partyjna "L`Humanité" pisała o niezrozumiałej tolerancji rządu francuskiego wobec faszystowskiej armii Andersa, która miała swoją komórkę w Hôtel Lambert, kierowaną przez (nazistę) majora Józefa Czapskiego.
A tu książka powiadamiająca o terrorze rządów Stalina, zajmująca się (z opóźnieniem, co prawda) tajemnicą procesów moskiewskich lat trzydziestych. Zaraz też dokoła tej książki groza, zapach zdrady, siarki piekielnej, a to najlepiej pomaga sprzedażności.
Koestler napisał później dużo książek, również obszerną autobiografię, więc do
Stalina, a także partie komunistyczne zachodnioeuropejskie, teraz prawie jedyne na placu ze swoimi zasługami w ruchu oporu, podtrzymywały oczywistość, której nikt nie ośmielał się podważać. Antysowiecki znaczyło faszystowski, toteż na przykład partyjna "L`Humanité" pisała o niezrozumiałej tolerancji rządu francuskiego wobec faszystowskiej armii Andersa, która miała swoją komórkę w Hôtel Lambert, kierowaną przez (nazistę) majora Józefa Czapskiego.<br> A tu książka powiadamiająca o terrorze rządów Stalina, zajmująca się (z opóźnieniem, co prawda) tajemnicą procesów moskiewskich lat trzydziestych. Zaraz też dokoła tej książki groza, zapach zdrady, siarki piekielnej, a to najlepiej pomaga sprzedażności.<br> Koestler napisał później dużo książek, również obszerną autobiografię, więc do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego