Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
poprawy sytuacji gospodarczej. Toteż z punktu widzenia swej złożoności, swego skomplikowania obecne zadania są, być może, trudniejsze od dawnych, kiedy w każdej sytuacji było jasne z kim, o co i jak walczyć.
Poznając stopniowo skomplikowaną sytuację w Indochinach, uczyliśmy się pokory wobec złożoności świata i właściwego rozumienia inności.
W Wietnamie, Laosie, Kampuczy obcujemy bowiem ze specyfiką niezwykle intensywną. Oczywiści wpływa na nią położenie geograficzne, klimat, warunki przyrodnicze - to wszystko, co powoduje np., że zadanie upowszechnienia higieny musi stać na drugim miejscu, tuż po produkcji ryżu.
Korzenie tej specyfiki tkwią jednak przede wszystkim w historii. Obejmuje ona ponad 5 tysięcy lat dziejów
poprawy sytuacji gospodarczej. Toteż z punktu widzenia swej złożoności, swego skomplikowania obecne zadania są, być może, trudniejsze od dawnych, kiedy w każdej sytuacji było jasne z kim, o co i jak walczyć. <br>Poznając stopniowo skomplikowaną sytuację w Indochinach, uczyliśmy się pokory wobec złożoności świata i właściwego rozumienia inności. <br>W Wietnamie, Laosie, Kampuczy obcujemy bowiem ze specyfiką niezwykle intensywną. Oczywiści wpływa na nią położenie geograficzne, klimat, warunki przyrodnicze - to wszystko, co powoduje np., że zadanie upowszechnienia higieny musi stać na drugim miejscu, tuż po produkcji ryżu. <br>Korzenie tej specyfiki tkwią jednak przede wszystkim w historii. Obejmuje ona ponad 5 tysięcy lat dziejów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego