Typ tekstu: Książka
Autor: Ostrowicka Beata
Tytuł: Kraina kolorów - księga intryg
Rok: 1999
temu - odparła Nona po namyśle. - W Mieście Siedmiu Wież...
Nie dokończyła. Jaspin dosłownie rzucił się na Zachariasza i siłą sprowadził go po schodach. Achacy pobiegł za nimi, ale Jaspin wykrzyknął:
- Nie mieszaj się w nie swoje sprawy! - a potem szepnął do wyrywającego się Zachariasza: - Powiedz mu coś, co go uspokoi. Lepiej, żeby Księżna nie dowiedziała się o tym zdarzeniu.
Zachariasz powoli ochłonął.
- Życzę wam dobrej nocy - powiedział powoli i zniknął w korytarzu.
- Ciekawe, kim może być ten Zachariasz? - mruknął po chwili Achacy.
- Nie wiem - odparła cicho Nona. - Ale na pewno otaczała go aura smutku. Czułam to.

***

Księga Bieli i Czerni spoczywała na
temu - odparła Nona po namyśle. - W Mieście Siedmiu Wież...<br>Nie dokończyła. Jaspin dosłownie rzucił się na Zachariasza i siłą sprowadził go po schodach. Achacy pobiegł za nimi, ale Jaspin wykrzyknął:<br>- Nie mieszaj się w nie swoje sprawy! - a potem szepnął do wyrywającego się Zachariasza: - Powiedz mu coś, co go uspokoi. Lepiej, żeby Księżna nie dowiedziała się o tym zdarzeniu.<br>Zachariasz powoli ochłonął.<br>- Życzę wam dobrej nocy - powiedział powoli i zniknął w korytarzu.<br>- Ciekawe, kim może być ten Zachariasz? - mruknął po chwili Achacy.<br>- Nie wiem - odparła cicho Nona. - Ale na pewno otaczała go aura smutku. Czułam to.&lt;/&gt;<br><br>***<br><br>&lt;div&gt;Księga Bieli i Czerni spoczywała na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego