Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Fidel Castro spotkał się w Hawanie z amerykańskim finansistą D. Rockefellerem. Rozmowy trwały 5,5 godziny.
Dotyczyły m.in. złagodzenia amerykańskich sankcji przeciwko Kubie, zwiększania wymiany między obu krajami oraz odszkodowań dla firm amerykańskich, których własność po przewrocie w 1959 roku przejęły komunistyczne władze.
(PAP)Śniegi Kilimandżaro mogą zniknąć

Tanzania Lodowa pokrywa na szczycie Kilimandżaro może roztopić się w ciągu najbliższych 20 lat, jeśli klimat Ziemi nadal będzie się ocieplał w dotychczasowym tempie.
W ciągu 20 ostatnich lat pokrywa zmniejszyła się o 33 proc. Topnienie może mieć negatywne skutki dla zaopatrzenia w wodę, systemu nawadniania pól i turystyki.
(pap)Zbuntowani więźniowie
Fidel Castro spotkał się w Hawanie z amerykańskim finansistą D. Rockefellerem. Rozmowy trwały 5,5 godziny.<br>Dotyczyły m.in. złagodzenia amerykańskich sankcji przeciwko Kubie, zwiększania wymiany między obu krajami oraz odszkodowań dla firm amerykańskich, których własność po przewrocie w 1959 roku przejęły komunistyczne władze.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Śniegi Kilimandżaro mogą zniknąć&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Tanzania&lt;/&gt; Lodowa pokrywa na szczycie Kilimandżaro może roztopić się w ciągu najbliższych 20 lat, jeśli klimat Ziemi nadal będzie się ocieplał w dotychczasowym tempie.<br>W ciągu 20 ostatnich lat pokrywa zmniejszyła się o 33 proc. Topnienie może mieć negatywne skutki dla zaopatrzenia w wodę, systemu nawadniania pól i turystyki.<br>&lt;au&gt;(pap)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zbuntowani więźniowie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego