Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 42
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Już po raz czwarty ambasada polska w Zagrzebiu zorganizowała Dni Kultury Polskiej. Pomysłodawczynią i główną organizatorką Dni jest radca ambasady Urszula Dzierżawska-Bukowska, która wraz z ambasadorem Jerzym Chmielewskim stara się przybliżyć Chorwatom naszą kulturę w szerokim rozumieniu tego słowa.
W tym roku celem głównym było pokazanie sylwetki polskiego kompozytora, Ludomira Michała Rogowskiego (1881-1954), który przez wiele lat mieszkał w Dubrovniku, pozostawił tu swoją spuściznę kompozytorską i tutaj zmarł. W klasztorze św. Jakuba wmurowano tablicę upamiętniającą jego postać. Miejscowa orkiestra symfoniczna wykonała utwory kompozytora, z recitalem wystąpiła też solistka Opery Bałtyckiej Joanna Sperska z towarzyszeniem pianisty Marcina Kozieła.
Postać Ludomira
Już po raz czwarty ambasada polska w Zagrzebiu zorganizowała Dni Kultury Polskiej. Pomysłodawczynią i główną organizatorką Dni jest radca ambasady Urszula Dzierżawska-Bukowska, która wraz z ambasadorem Jerzym Chmielewskim stara się przybliżyć Chorwatom naszą kulturę w szerokim rozumieniu tego słowa.<br>W tym roku celem głównym było pokazanie sylwetki polskiego kompozytora, Ludomira Michała Rogowskiego (1881-1954), który przez wiele lat mieszkał w Dubrovniku, pozostawił tu swoją spuściznę kompozytorską i tutaj zmarł. W klasztorze św. Jakuba wmurowano tablicę upamiętniającą jego postać. Miejscowa orkiestra symfoniczna wykonała utwory kompozytora, z recitalem wystąpiła też solistka Opery Bałtyckiej Joanna Sperska z towarzyszeniem pianisty Marcina Kozieła.<br>Postać Ludomira
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego