Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Parlament serbski zniósł represyjną ustawę o mediach, wprowadzoną przez reżim Slobodana Miloszevicia.
Na jej mocy wiele niezależnych mediów i dziennikarzy zostało skazanych na wysokie grzywny za krytyczne wobec reżimu publikacje. Były też kary pozbawienia wolności i zamknięcia wielu stacji i gazet.
(PAP)Partia Aznara nie potępiła Franco

HISZPANIA Rządząca Partia Ludowa premiera Jose Marii Aznara zablokowała próbę potępienia powstania gen. Francisco Franco z 1936 r. Powstanie wojskowe przeciw hiszpańskiej II Republice rozpętało wojnę domową i doprowadziło do dyktatury Franco.
Konserwatywna Partia Ludowa uzasadniła swój sprzeciw argumentując, że nie wolno ożywiać dawnych animozji i pogłębiać starych podziałów.
(PAP)Senatorzy zajrzeli w podejrzane
Parlament serbski zniósł represyjną ustawę o mediach, wprowadzoną przez reżim Slobodana Miloszevicia.<br>Na jej mocy wiele niezależnych mediów i dziennikarzy zostało skazanych na wysokie grzywny za krytyczne wobec reżimu publikacje. Były też kary pozbawienia wolności i zamknięcia wielu stacji i gazet.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Partia Aznara nie potępiła Franco&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;HISZPANIA&lt;/&gt; Rządząca Partia Ludowa premiera Jose Marii Aznara zablokowała próbę potępienia powstania gen. Francisco Franco z 1936 r. Powstanie wojskowe przeciw hiszpańskiej II Republice rozpętało wojnę domową i doprowadziło do dyktatury Franco.<br>Konserwatywna Partia Ludowa uzasadniła swój sprzeciw argumentując, że nie wolno ożywiać dawnych animozji i pogłębiać starych podziałów.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Senatorzy zajrzeli w podejrzane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego