Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Gdy owoc dojrzewa
Rok: 1958
twarzy. Raz nawet przyjechał z Nowych Sokolników Stiebłow i po wyjściu tajemniczych gości został u nas na obiedzie. Opowiadał z przekąsem, ale nie bez dumy, że Natalia Gieorgiewna pojechała z Żakowiczem do Petersburga i tam na zebraniach studenckich wygłasza odczyty o literaturze francuskiej, a właściwie informuje o działalności Towarzystwa Przyjaciół Ludu Rosyjskiego, założonego w Paryżu przez Anatola France'a i Octava Mirbeau. Do wyjazdu tego, według słów Stiebłowa, zachęcił ją osobiście Gorki.

- Natasza - działaczka rewolucyjna, co? Uśmiać się można! - rzucił na zakończenie swegb opowiadania Stiebłow, patrząc jednym okiem na ojca, a drugim na matkę, jako że miał potężnego zeza.

Podczas kilkudniowej choroby
twarzy. Raz nawet przyjechał z Nowych Sokolników Stiebłow i po wyjściu tajemniczych gości został u nas na obiedzie. Opowiadał z przekąsem, ale nie bez dumy, że Natalia Gieorgiewna pojechała z Żakowiczem do Petersburga i tam na zebraniach studenckich wygłasza odczyty o literaturze francuskiej, a właściwie informuje o działalności Towarzystwa Przyjaciół Ludu Rosyjskiego, założonego w Paryżu przez Anatola France'a i Octava Mirbeau. Do wyjazdu tego, według słów Stiebłowa, zachęcił ją osobiście Gorki.<br><br>- Natasza - działaczka rewolucyjna, co? Uśmiać się można! - rzucił na zakończenie swegb opowiadania Stiebłow, patrząc jednym okiem na ojca, a drugim na matkę, jako że miał potężnego zeza.<br><br>Podczas kilkudniowej choroby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!