Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.02 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wstępujących do seminarium pochodziła ze wsi, dzisiaj to się przesuwa w kierunku miasta. Na środowiska bardziej inteligenckie. Żyjemy w momencie powolnej zmiany profilu Kościoła polskiego, który staje się kościołem bardziej pogłębionym.
W jaki sposób Kościół może przyciągać młodych z powrotem do siebie?
- Odchodzenie od Kościoła nie oznacza odchodzenia od religijności. Ludzie młodzi mają potrzeby religijne, tyle tylko, że te próby nie są zaspokajane w ich kościele parafialnym. Dlatego np. sekta żyjąca bardzo intensywnymi propozycjami duchowymi, jakąś mistyką czy pseudomistyką może ich pociągać. Takie ryzyko niewątpliwie istnieje.
Jak Kościół może sobie z tym radzić? Ratunku upatruję w nowym sposobie głoszenia ewangelii. On
wstępujących do seminarium pochodziła ze wsi, dzisiaj to się przesuwa w kierunku miasta. Na środowiska bardziej inteligenckie. Żyjemy w momencie powolnej zmiany profilu Kościoła polskiego, który staje się kościołem bardziej pogłębionym.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;W jaki sposób Kościół może przyciągać młodych z powrotem do siebie?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Odchodzenie od Kościoła nie oznacza odchodzenia od religijności. Ludzie młodzi mają potrzeby religijne, tyle tylko, że te próby nie są zaspokajane w ich kościele parafialnym. Dlatego np. sekta żyjąca bardzo intensywnymi propozycjami duchowymi, jakąś mistyką czy pseudomistyką może ich pociągać. Takie ryzyko niewątpliwie istnieje.<br>Jak Kościół może sobie z tym radzić? Ratunku upatruję w nowym sposobie głoszenia ewangelii. On
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!