Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.02 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wstępujących do seminarium pochodziła ze wsi, dzisiaj to się przesuwa w kierunku miasta. Na środowiska bardziej inteligenckie. Żyjemy w momencie powolnej zmiany profilu Kościoła polskiego, który staje się kościołem bardziej pogłębionym.
W jaki sposób Kościół może przyciągać młodych z powrotem do siebie?
- Odchodzenie od Kościoła nie oznacza odchodzenia od religijności. Ludzie młodzi mają potrzeby religijne, tyle tylko, że te próby nie są zaspokajane w ich kościele parafialnym. Dlatego np. sekta żyjąca bardzo intensywnymi propozycjami duchowymi, jakąś mistyką czy pseudomistyką może ich pociągać. Takie ryzyko niewątpliwie istnieje.
Jak Kościół może sobie z tym radzić? Ratunku upatruję w nowym sposobie głoszenia ewangelii. On
wstępujących do seminarium pochodziła ze wsi, dzisiaj to się przesuwa w kierunku miasta. Na środowiska bardziej inteligenckie. Żyjemy w momencie powolnej zmiany profilu Kościoła polskiego, który staje się kościołem bardziej pogłębionym.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;W jaki sposób Kościół może przyciągać młodych z powrotem do siebie?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Odchodzenie od Kościoła nie oznacza odchodzenia od religijności. Ludzie młodzi mają potrzeby religijne, tyle tylko, że te próby nie są zaspokajane w ich kościele parafialnym. Dlatego np. sekta żyjąca bardzo intensywnymi propozycjami duchowymi, jakąś mistyką czy pseudomistyką może ich pociągać. Takie ryzyko niewątpliwie istnieje.<br>Jak Kościół może sobie z tym radzić? Ratunku upatruję w nowym sposobie głoszenia ewangelii. On
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego