Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
akcentuje sprawiedliwość i solidarność, troskę o słabych i biednych. Narodowa Demokracja z kolei przypomina konserwatystów i republikanów - ich cel to sprawne państwo, odchudzona biurokracja, europejska dyscyplina. W polityce zagranicznej różnice są niewielkie, gdyż panuje zgoda w sprawach narodowych, to znaczy - przynajmniej retoryczna - nieustępliwość w takich sprawach jak Turcja, Cypr czy Macedonia. Opozycja zawsze oskarża rząd o ugodowość i zdradę interesów narodowych, a kiedy dochodzi do władzy, sama jest o to oskarżana.
Przeciwnikiem partii Karamanlisa jest Georgios Papandreou, wnuk założyciela partii PASOK, syn premiera Andreasa Papandreou. Podobnie jak ojciec spędził wiele lat za granicą, w Szwecji, w Kanadzie i USA. Jest produktem
akcentuje sprawiedliwość i solidarność, troskę o słabych i biednych. Narodowa Demokracja z kolei przypomina konserwatystów i republikanów - ich cel to sprawne państwo, odchudzona biurokracja, europejska dyscyplina. W polityce zagranicznej różnice są niewielkie, gdyż panuje zgoda w sprawach narodowych, to znaczy - przynajmniej retoryczna - nieustępliwość w takich sprawach jak Turcja, Cypr czy Macedonia. Opozycja zawsze oskarża rząd o ugodowość i zdradę interesów narodowych, a kiedy dochodzi do władzy, sama jest o to oskarżana.<br>Przeciwnikiem partii Karamanlisa jest Georgios Papandreou, wnuk założyciela partii PASOK, syn premiera Andreasa Papandreou. Podobnie jak ojciec spędził wiele lat za granicą, w Szwecji, w Kanadzie i USA. Jest produktem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!