Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Europejska decyzją USA była równie zaskoczona jak Grecy, a Jan Peter Balkenende, premier Holandii, która kieruje Unią w tym półroczu, powiedział, że Unia pozostanie przy FYROM. Dlaczego Amerykanie podjęli inną decyzję? Zdaniem obserwatorów, chcą wzmocnić pozycję władz Macedonii przed zwołanym przez opozycję referendum na temat decentralizacji.
, REUTERS, AFP, AP, BBCMacedonia

Obawy i nadzieje przed referendum w sprawie zmiany podziału administracyjnego kraju

Reforma korzystna dla Albańczyków

Czy jesteś za wprowadzeniem w życie ustawy zmieniającej podział administracyjny kraju i za decentralizacją władzy, czy też za utrzymaniem obecnego stanu? Tę kwestię rozstrzygną w niedzielnym referendum obywatele Republiki Macedonii.
Jeśli opowiedzą się za, to
Europejska&lt;/&gt; decyzją &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; była równie zaskoczona jak Grecy, a &lt;name type="person"&gt;Jan Peter Balkenende&lt;/&gt;, premier &lt;name type="place"&gt;Holandii&lt;/&gt;, która kieruje &lt;name type="org"&gt;Unią&lt;/&gt; w tym półroczu, powiedział, że &lt;name type="org"&gt;Unia&lt;/&gt; pozostanie przy &lt;name type="place"&gt;FYROM&lt;/&gt;. Dlaczego Amerykanie podjęli inną decyzję? Zdaniem obserwatorów, chcą wzmocnić pozycję władz &lt;name type="place"&gt;Macedonii&lt;/&gt; przed zwołanym przez opozycję referendum na temat decentralizacji.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;, REUTERS, AFP, AP, BBC&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Macedonia&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Obawy i nadzieje przed referendum w sprawie zmiany podziału administracyjnego kraju&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Reforma korzystna dla Albańczyków&lt;/&gt;<br><br>Czy jesteś za wprowadzeniem w życie ustawy zmieniającej podział administracyjny kraju i za decentralizacją władzy, czy też za utrzymaniem obecnego stanu? Tę kwestię rozstrzygną w niedzielnym referendum obywatele &lt;name type="place"&gt;Republiki Macedonii&lt;/&gt;.<br>Jeśli opowiedzą się za, to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!