Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
do Bałtyku w terminalu naftowym Butinge na Litwie przy granicy z Łotwą.
Do wycieku ok. 610 litrów ropy doszło we wtorek podczas załadunku norweskiego tankowca niedaleko Kłajpedy.
(PAP)


Wojsko serbskie zostało sojusznikiem NATO

Członkowie NATO zezwolili w czwartek serbskim siłom bezpieczeństwa na wejście do strefy buforowej wzdłuż
odcinka granicy z Macedonią.

Siły serbskie będą mogły wkroczyć do pięciokilometrowej "strefy bezpieczeństwa", gdzie działają zbrojne oddziały albańskich ekstremistów.
Zasięg obszaru, który zajmą Serbowie, zostanie wyznaczony przez siły pokojowe w Kosowie - KFOR. Działania te to zdaniem przedstawicieli NATO, pierwszy krok w procesie przywracania serbskiej kontroli na obszarze "strefy bezpieczeństwa".
Podobnych kroków można oczekiwać w
do Bałtyku w terminalu naftowym Butinge na Litwie przy granicy z Łotwą.<br>Do wycieku ok. 610 litrów ropy doszło we wtorek podczas załadunku norweskiego tankowca niedaleko Kłajpedy.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Wojsko serbskie zostało sojusznikiem NATO&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Członkowie NATO zezwolili w czwartek serbskim siłom bezpieczeństwa na wejście do strefy buforowej wzdłuż <br>odcinka granicy z Macedonią.&lt;/&gt;<br><br>Siły serbskie będą mogły wkroczyć do pięciokilometrowej "strefy bezpieczeństwa", gdzie działają zbrojne oddziały albańskich ekstremistów. <br>Zasięg obszaru, który zajmą Serbowie, zostanie wyznaczony przez siły pokojowe w Kosowie - KFOR. Działania te to zdaniem przedstawicieli NATO, pierwszy krok w procesie przywracania serbskiej kontroli na obszarze "strefy bezpieczeństwa". <br>Podobnych kroków można oczekiwać w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!