Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Mogę państwa zapewnić - mówił konserwatywny prezydent - że żaden skrawek ziemi macedońskiej nie zostanie oddany ekstremistom. Mamy wystarczająco dużo siły, by radzić sobie z terrorystami, ale każda pomoc ze strony wspólnoty międzynarodowej będzie mile widziana.
Stała Rada Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) wyraziła we wtorek pełne poparcie dla władz Macedonii w ich walce przeciwko albańskim separatystom.
Konflikt rozgrywa się od kilkunastu dni przy północnej granicy macedońskiej, w regionie, gdzie stykają się zamieszkane przez Albańczyków ziemie południowej Serbii, Kosowa i Macedonii.
Główne ugrupowanie mniejszościowe w Macedonii - Demokratyczna Partia Albańczyków - również potępiło działania partyzantów.
(PAP)W Mozambiku trwa akcja ratunkowa

Żołnierz marynarki
Mogę państwa zapewnić - mówił konserwatywny prezydent - że żaden skrawek ziemi macedońskiej nie zostanie oddany ekstremistom. Mamy wystarczająco dużo siły, by radzić sobie z terrorystami, ale każda pomoc ze strony wspólnoty międzynarodowej będzie mile widziana.<br>Stała Rada Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) wyraziła we wtorek pełne poparcie dla władz Macedonii w ich walce przeciwko albańskim separatystom.<br>Konflikt rozgrywa się od kilkunastu dni przy północnej granicy macedońskiej, w regionie, gdzie stykają się zamieszkane przez Albańczyków ziemie południowej Serbii, Kosowa i Macedonii.<br>Główne ugrupowanie mniejszościowe w Macedonii - Demokratyczna Partia Albańczyków - również potępiło działania partyzantów.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;W Mozambiku trwa akcja ratunkowa&lt;/&gt;<br><br> Żołnierz marynarki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego