Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Precz z rządem!" - skandował tłum, wymachując czerwonymi kartkami i grożąc, że "weźmie sprawy we własne ręce".
Wśród manifestantów byli mieszkańcy Tetova, wokół którego od pięciu dni toczą się walki macedońskich sił bezpieczeństwa z separatystami albańskimi z Narodowej Armii Wyzwolenia (UCK).
UCK twierdzi, że walczy o zrównanie "praw konstytucyjnych" Albańczyków w Macedonii. Uważają się oni za ofiary politycznej dyskryminacji.
W niedzielę rano oddziały macedońskiego MSW wyparły Albańczyków ze wzgórz wokół Tetova. Rzecznik albańskich partyzantów zapewnił w niedzielę, że wcale nie chcą oni zająć miasta. Chcą dialogu z władzami macedońskimi.
Społeczność międzynarodowa jest poważnie zaniepokojona trwającymi od miesiąca starciami w tym rejonie. NATO
Precz z rządem!" - skandował tłum, wymachując czerwonymi kartkami i grożąc, że "weźmie sprawy we własne ręce".<br>Wśród manifestantów byli mieszkańcy Tetova, wokół którego od pięciu dni toczą się walki macedońskich sił bezpieczeństwa z separatystami albańskimi z Narodowej Armii Wyzwolenia (UCK).<br>UCK twierdzi, że walczy o zrównanie "praw konstytucyjnych" Albańczyków w Macedonii. Uważają się oni za ofiary politycznej dyskryminacji.<br>W niedzielę rano oddziały macedońskiego MSW wyparły Albańczyków ze wzgórz wokół Tetova. Rzecznik albańskich partyzantów zapewnił w niedzielę, że wcale nie chcą oni zająć miasta. Chcą dialogu z władzami macedońskimi.<br>Społeczność międzynarodowa jest poważnie zaniepokojona trwającymi od miesiąca starciami w tym rejonie. NATO
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego