Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przedmieściach północnomacedońskiego Tetova - miasta zamieszkanego w większości przez macedońskich Albańczyków.
W pobliżu miasta już drugi dzień trwają ciężkie walki. Siły macedońskiej policji ostrzelały z moździerzy stanowiska albańskich separatystów z Armii Wyzwolenia Narodowego (UCK). Rebelianci odpowiedzieli ogniem.
NATO podało, że nie zamierza wysłać oddziałów przeciwko separatystom, choć całkowicie popiera działania władz Macedonii.
Tymczasem szef MSZ Rosji Igor Iwanow, który wyjeżdża w weekend na Bałkany, obawia się, że starcia między siłami Macedonii a uzbrojonymi Albańczykami oraz działania albańskich rebeliantów w serbskiej Dolinie Preszeva doprowadzą do większego konfliktu.
(PAP)Wybuch w Norylsku pogrzebał górników

ROSJA Dwóch górników zginęło wczoraj o świcie w wyniku bardzo
przedmieściach północnomacedońskiego Tetova - miasta zamieszkanego w większości przez macedońskich Albańczyków.<br>W pobliżu miasta już drugi dzień trwają ciężkie walki. Siły macedońskiej policji ostrzelały z moździerzy stanowiska albańskich separatystów z Armii Wyzwolenia Narodowego (UCK). Rebelianci odpowiedzieli ogniem.<br>NATO podało, że nie zamierza wysłać oddziałów przeciwko separatystom, choć całkowicie popiera działania władz Macedonii.<br>Tymczasem szef MSZ Rosji Igor Iwanow, który wyjeżdża w weekend na Bałkany, obawia się, że starcia między siłami Macedonii a uzbrojonymi Albańczykami oraz działania albańskich rebeliantów w serbskiej Dolinie Preszeva doprowadzą do większego konfliktu.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wybuch w Norylsku pogrzebał górników&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;ROSJA&lt;/&gt; Dwóch górników zginęło wczoraj o świcie w wyniku bardzo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego