Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
macedońskiej, która - jak twierdzi Skopje - wyparła albańskich partyzantów do Kosowa.
Według korespondenta AFP, w wiosce Selce nie widać sił macedońskich. Nie jest więc jasne, czy rebelianci zostali wyparci przez oddziały rządowe, czy sami zdecydowali się opuścić wioskę, która wraz z miejscowościami Gejre i Lavcze była głównym celem ofensywy macedońskiej.
Rząd Macedonii twierdzi, że jego wojska odbiły wszystkie kluczowe pozycje albańskich separatystów z UCK. Rzecznik armii płk Blagoja Markovski powiedział, że zajęła ona sześć wsi, w tym Selce, Gajre, Lacze i Lisec oraz górującą nad Tetovem starą twierdzę ottomańską na wzgórzu Beltepe.
(PAP)Dla reform Korea Płd. zmienia ministrów

Prezydent Korei Południowej
macedońskiej, która - jak twierdzi Skopje - wyparła albańskich partyzantów do Kosowa.<br>Według korespondenta AFP, w wiosce Selce nie widać sił macedońskich. Nie jest więc jasne, czy rebelianci zostali wyparci przez oddziały rządowe, czy sami zdecydowali się opuścić wioskę, która wraz z miejscowościami Gejre i Lavcze była głównym celem ofensywy macedońskiej.<br>Rząd Macedonii twierdzi, że jego wojska odbiły wszystkie kluczowe pozycje albańskich separatystów z UCK. Rzecznik armii płk Blagoja Markovski powiedział, że zajęła ona sześć wsi, w tym Selce, Gajre, Lacze i Lisec oraz górującą nad Tetovem starą twierdzę ottomańską na wzgórzu Beltepe.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dla reform Korea Płd. zmienia ministrów&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Prezydent Korei Południowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego