Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jest ważny, gdyż dzięki niemu może się zmienić postrzeganie trybunału przez Serbów, którzy dotychczas uważali, że Haga nie jest bezstronna. Z tego powodu Belgrad nie chciał m.in. wydać trybunałowi trzech serbskich generałów odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione w Kosowie.
- Z powodu nieporozumień z albańskim koalicjantem ze stanowiska ustąpił wczoraj premier Macedonii Hari Kostow. Jego decyzja wywołała szok. - Nie mogę dłużej kierować rządem, gdy jeden z koalicyjnych partnerów postrzega rząd wyłącznie jako narzędzie do promowania swoich narodowych i partyjnych interesów - powiedział. Chodzi o Demokratyczny Związek na rzecz Demokracji utworzony po 2001 roku przez byłych albańskich rebeliantów.
, AP, AFP, REUTERSHiszpania

Pierwszy proces
jest ważny, gdyż dzięki niemu może się zmienić postrzeganie trybunału przez Serbów, którzy dotychczas uważali, że &lt;name type="place"&gt;Haga&lt;/&gt; nie jest bezstronna. Z tego powodu &lt;name type="place"&gt;Belgrad&lt;/&gt; nie chciał m.in. wydać trybunałowi trzech serbskich generałów odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione w &lt;name type="place"&gt;Kosowie&lt;/&gt;.<br>- Z powodu nieporozumień z albańskim koalicjantem ze stanowiska ustąpił wczoraj premier &lt;name type="place"&gt;Macedonii&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Hari Kostow&lt;/&gt;. Jego decyzja wywołała szok. - Nie mogę dłużej kierować rządem, gdy jeden z koalicyjnych partnerów postrzega rząd wyłącznie jako narzędzie do promowania swoich narodowych i partyjnych interesów - powiedział. Chodzi o &lt;name type="org"&gt;Demokratyczny Związek na rzecz Demokracji&lt;/&gt; utworzony po 2001 roku przez byłych albańskich rebeliantów.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;, AP, AFP, REUTERS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Hiszpania&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pierwszy proces
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego