Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęcone zapewnieniu międzynarodowej ochrony Palestyńczykom w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Jordanu.
Ochronę uznali za konieczną w związku z "barbarzyńskimi" środkami stosowanymi przez Izrael. W ten sposób określili zaostrzenie przez Izrael ekonomicznej blokady Zachodniego Brzegu.
(PAP)Nowa partia zadba o prawa Albańczyków

Albańczycy w Macedonii mają od niedzieli swoją partię.
Narodowa Partia Demokratyczna chce walczyć o większe prawa dla albańskiej mniejszości, stanowiącej ok. 1/3 ludności kraju.
Przywódca partii Fadil Bajrami,chce ograniczyć uprawnienia rządu na rzecz władz lokalnych i zmienić konstytucję tak, by określała państwo jako kraj "Macedończyków i Albańczyków". Język albański stałby się
pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęcone zapewnieniu międzynarodowej ochrony Palestyńczykom w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Jordanu.<br>Ochronę uznali za konieczną w związku z "barbarzyńskimi" środkami stosowanymi przez Izrael. W ten sposób określili zaostrzenie przez Izrael ekonomicznej blokady Zachodniego Brzegu.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nowa partia zadba o prawa Albańczyków&lt;/&gt;<br><br>Albańczycy w Macedonii mają od niedzieli swoją partię.<br>Narodowa Partia Demokratyczna chce walczyć o większe prawa dla albańskiej mniejszości, stanowiącej ok. 1/3 ludności kraju. <br>Przywódca partii Fadil Bajrami,chce ograniczyć uprawnienia rządu na rzecz władz lokalnych i zmienić konstytucję tak, by określała państwo jako kraj "Macedończyków i Albańczyków". Język albański stałby się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego