Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Skopje oglądają z pojazdów opancerzonych mecz ligowy Vardaru i Slogi, której kibicują Albańczycy

Chwilowy pokój na granicy skopje NATO i Jugosławia osiągnęły wczoraj porozumienie, zgodnie z którym jugosłowiańscy żołnierze będą mogli powrócić do strefy buforowej wokół Kosowa.
Pomogą oni wojskom Paktu w zwalczaniu przemytu broni przez Albańczyków z Kosowa do Macedonii. Zeszłotygodniowe walki w zamieszkałej w większości przez Albańczyków części Macedonii wzbudziły obawy o wybuch konfliktu w tym kraju.
Belgrad ma jednak obiekcje co do wprowadzania swych wojsk, ponieważ według umowy jugosłowiańskie oddziały mają nie używać uzbrojonych pojazdów.
Z kolei Albańczycy, którzy podpisali wczoraj z siłami serbskimi przy granicy z Kosowem
Skopje oglądają z pojazdów opancerzonych mecz ligowy Vardaru i Slogi, której kibicują Albańczycy&lt;/&gt;<br><br>Chwilowy pokój na granicy skopje NATO i Jugosławia osiągnęły wczoraj porozumienie, zgodnie z którym jugosłowiańscy żołnierze będą mogli powrócić do strefy buforowej wokół Kosowa.<br>Pomogą oni wojskom Paktu w zwalczaniu przemytu broni przez Albańczyków z Kosowa do Macedonii. Zeszłotygodniowe walki w zamieszkałej w większości przez Albańczyków części Macedonii wzbudziły obawy o wybuch konfliktu w tym kraju.<br>Belgrad ma jednak obiekcje co do wprowadzania swych wojsk, ponieważ według umowy jugosłowiańskie oddziały mają nie używać uzbrojonych pojazdów.<br>Z kolei Albańczycy, którzy podpisali wczoraj z siłami serbskimi przy granicy z Kosowem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego