Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 15/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Page- polski żyd z Krakowa, którego opowieść o działalności Oskara Schindlera, spisana przez Thomasa Keneally, stała się kanwą słynnego filmu "Lista Schindlera" w reż. Stevena Spielberga.
(PAP)


Zaginione dzieło Mozarta odkurzone po latach

W jednym z angielskich archiwów znaleziono nieznaną dotąd partyturę Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Jest to opracowanie oratorium "Juda Machabeusz" Haendla, datowane na lata 80. XVIII wieku.
Wcześniej znano cztery opracowania dzieł Haendla, dokonane przez Mozarta. O piątym pojawiały się jak dotąd tylko wzmianki. Odkrycia dokonała przez przypadek Rachel Cowgill z Uniwersytetu w Leeds, która badała archiwum w miejscowości Calderdale w Yorkshire.
Dokonywała tam rekonstrukcji Biblioteki Muzycznej Williama Priestleya, który
Page- polski żyd z Krakowa, którego opowieść o działalności Oskara Schindlera, spisana przez Thomasa Keneally, stała się kanwą słynnego filmu "Lista Schindlera" w reż. Stevena Spielberga.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Zaginione dzieło Mozarta odkurzone po latach&lt;/&gt;<br><br>W jednym z angielskich archiwów znaleziono nieznaną dotąd partyturę Wolfganga Amadeusza Mozarta.<br>Jest to opracowanie oratorium "Juda Machabeusz" Haendla, datowane na lata 80. XVIII wieku.<br>Wcześniej znano cztery opracowania dzieł Haendla, dokonane przez Mozarta. O piątym pojawiały się jak dotąd tylko wzmianki. Odkrycia dokonała przez przypadek Rachel Cowgill z Uniwersytetu w Leeds, która badała archiwum w miejscowości Calderdale w Yorkshire.<br>Dokonywała tam rekonstrukcji Biblioteki Muzycznej Williama Priestleya, który
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego