Typ tekstu: Książka
Autor: Bratny Roman
Tytuł: Kolumbowie - rocznik 20
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1957
przylgnęło do niego w "górze". Więc to "Machabeusz" miał zapisane na koncie akcje, przy których kule świszczały nad głową "Kolumba". On, który nie bał się niczego poza t y m (nie mieszkał z matką, mieszkał w spalonej "skrzynce"), swym narzuconym mu bez jego wiedzy konspiracyjnym imieniem potwierdzał przerażający "rasowy paragraf".
- Machabeusz ma K. W., stopień podporucznika, wniosek na Virtuti... - A gdzie?... - głos Ola się rwie.
- Gdzie jest? - Stary wzrusza ramionami. - Jeśli żyje, jest tu, w Śródmieściu. Był ranny. Formacja ma dziewięćdziesiąt procent strat... Albo więcej... dorzuca po chwili.
Olo boi się teraz wymówić imię któregokolwiek z przyjaciół. Stoi w czyściutkim kombinezonie
przylgnęło do niego w "górze". Więc to "Machabeusz" miał zapisane na koncie akcje, przy których kule świszczały nad głową "Kolumba". On, który nie bał się niczego poza t y m (nie mieszkał z matką, mieszkał w spalonej "skrzynce"), swym narzuconym mu bez jego wiedzy konspiracyjnym imieniem potwierdzał przerażający "rasowy paragraf".<br>- Machabeusz ma K. W., stopień podporucznika, wniosek na Virtuti... - A gdzie?... - głos Ola się rwie.<br>&lt;page nr=332&gt; - Gdzie jest? - Stary wzrusza ramionami. - Jeśli żyje, jest tu, w Śródmieściu. Był ranny. Formacja ma dziewięćdziesiąt procent strat... Albo więcej... dorzuca po chwili.<br>Olo boi się teraz wymówić imię któregokolwiek z przyjaciół. Stoi w czyściutkim kombinezonie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego