Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Arkadiusa, wielu widzów na premierze w Operze Narodowej nie miało pojęcia, kim jest reżyser. Ale projektant kostiumów, wtedy na fali, był im świetnie znany, a zdjęcia jego operowych kreacji znalazły się na łamach kolorowych magazynów. Teraz Arkadius wyszedł z mody. Za to publiczność nie przestała chodzić na "Don Giovanniego" czy "Madame Butterfly". Idzie "na Trelińskiego". Po marmurach Teatru Wielkiego nie depczą już wyłącznie szpilki i lakierki. Coraz więcej jest adidasów i martensów, bo nowa wizja opery przyciągnęła inną publikę. Odwołania do popkultury mogą razić koneserów, ale innym pozwalają przełknąć niełatwą sztukę opery.
Przepis na ten "cukierek" jest pracochłonny i skomplikowany. Praca nad
Arkadiusa, wielu widzów na premierze w Operze Narodowej nie miało pojęcia, kim jest reżyser. Ale projektant kostiumów, wtedy na fali, był im świetnie znany, a zdjęcia jego operowych kreacji znalazły się na łamach kolorowych magazynów. Teraz Arkadius wyszedł z mody. Za to publiczność nie przestała chodzić na "Don Giovanniego" czy "Madame Butterfly". Idzie "na Trelińskiego". Po marmurach Teatru Wielkiego nie depczą już wyłącznie szpilki i lakierki. Coraz więcej jest adidasów i martensów, bo nowa wizja opery przyciągnęła inną publikę. Odwołania do popkultury mogą razić koneserów, ale innym pozwalają przełknąć niełatwą sztukę opery. <br>Przepis na ten "cukierek" jest pracochłonny i skomplikowany. Praca nad
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!