Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
pułkowa, z Suwałk: ta znów nie szła, lecz stąpała sztywniejąc na pokaz. A z Madzią idzie się lekko i prosto. Nie on ją - to ona go prowadzi podana do przodu, wychylona ku czemuś, potrząsając grzywką niesforną. Że też ten chód wyzwolony i śmiały, jakiś zupełnie upojny chód, ma dziewczyna z "Madery", dobra skądinąd dziewczyna, ale kompletna gęś!
Wyszli prosta na Grzywno. Jeziorko błysnęło zza krzaków tak nagle, że przystanęli. Przeciwległy brzeg, odarty z zieleni, wydeptany do gołego piachu, cały w krostach ognisk i budek, jakby się zżymał ze wstrętu fałdami, uchodząc pod lasek na widnokręgu.
- Są tu jednak domki, nawet dużo
pułkowa, z Suwałk: ta znów nie szła, lecz stąpała sztywniejąc na pokaz. A z Madzią idzie się lekko i prosto. Nie on ją - to ona go prowadzi podana do przodu, wychylona ku czemuś, potrząsając grzywką niesforną. Że też ten chód wyzwolony i śmiały, jakiś zupełnie upojny chód, ma dziewczyna z "Madery", dobra skądinąd dziewczyna, ale kompletna gęś!<br>Wyszli prosta na Grzywno. Jeziorko błysnęło zza krzaków tak nagle, że przystanęli. Przeciwległy brzeg, odarty z zieleni, &lt;page nr=272&gt; wydeptany do gołego piachu, cały w krostach ognisk i budek, jakby się zżymał ze wstrętu fałdami, uchodząc pod lasek na widnokręgu.<br>- Są tu jednak domki, nawet dużo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego