Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 06.20
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
teraz wraz z mężem kończą budować dom i to chyba najlepszy dowód na to, że postanowili zostać. Jest Lubuszanką. A województwo?
- Psuje je bardzo ta podwójna stołeczność - dodaje. - To taka ciągła, bezsensowna próba sił. Stolica powinna być jedna i nie chcę wskazywać gdzie.
Kształt województwa nie podoba się także Jackowi Madziarskiemu z Zielonej Góry. Uważa, że Winny Gród tylko traci. Za wszystko co złe, włącznie z kiepską kondycją miejscowego sportu, jest skłonny obarczać gorzowian.
Z tej ziemi
A Zenon Czapski z Paradyża nie kryje, że jest z województwa dumny. Bo jak tu nie być, przecież właśnie w Paradyżu województwo powstało. Przedtem
teraz wraz z mężem kończą budować dom i to chyba najlepszy dowód na to, że postanowili zostać. Jest Lubuszanką. A województwo? <br>- Psuje je bardzo ta podwójna stołeczność - dodaje. - To taka ciągła, bezsensowna próba sił. Stolica powinna być jedna i nie chcę wskazywać gdzie. <br>Kształt województwa nie podoba się także Jackowi Madziarskiemu z Zielonej Góry. Uważa, że Winny Gród tylko traci. Za wszystko co złe, włącznie z kiepską kondycją miejscowego sportu, jest skłonny obarczać gorzowian.<br>&lt;tit&gt;Z tej ziemi&lt;/&gt;<br>A Zenon Czapski z Paradyża nie kryje, że jest z województwa dumny. Bo jak tu nie być, przecież właśnie w Paradyżu województwo powstało. Przedtem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego