Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 05.01 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jeszcze wojna domowa pomiędzy dobrymi-czerwonymi i złymi-białymi. Stąd również ideologiczne określenie pańskiego rodu jako biało-Polaków.

W 1920 r. bolszewicki lud pracujący miał jednego wroga klasowego w dwóch postaciach: zewnętrznego - "Jaśnie wielmożną Polskę", oraz wewnętrznego - białogwardzistów. Lud pracujący jednoczył się przeciwko wrogowi klasowemu. Różnice narodowe odchodziły w przeszłość. Majakowski jeden ze swoich słynnych "billboardów" (Okna ROSTA) podpisał: "Ukraińcy i Rosjanie mają jeden plan - Nie będzie robotnikiem władał polski pan!".

Zakończenie wojny polsko-bolszewickiej w sowieckim wizerunku Polski nic nie zmieniło (patrz 2. Wróg po bitwie). Sprzedajna (a kupić nikt jej nie chce) w dalszym ciągu jest agresywna i zachłanna
jeszcze wojna domowa pomiędzy dobrymi-czerwonymi i złymi-białymi. Stąd również ideologiczne określenie pańskiego rodu jako biało-Polaków.<br><br>W 1920 r. bolszewicki lud pracujący miał jednego wroga klasowego w dwóch postaciach: zewnętrznego - "Jaśnie wielmożną Polskę", oraz wewnętrznego - białogwardzistów. Lud pracujący jednoczył się przeciwko wrogowi klasowemu. Różnice narodowe odchodziły w przeszłość. Majakowski jeden ze swoich słynnych &lt;orig&gt;"billboardów"&lt;/&gt; (Okna ROSTA) podpisał: "Ukraińcy i Rosjanie mają jeden plan - Nie będzie robotnikiem władał polski pan!".<br><br>Zakończenie wojny polsko-bolszewickiej w sowieckim wizerunku Polski nic nie zmieniło (patrz 2. Wróg po bitwie). Sprzedajna (a kupić nikt jej nie chce) w dalszym ciągu jest agresywna i zachłanna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!