Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Goniec Warzawski
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1939
za własne oszczędności dla Romana Dmowskiego. Ten najskromniejszy wieniec umieszczono u stóp Trumny.
Ostatnia defilada
Wśród śpiewu księży, niosący Trumnę składają Ją na podium. Na sztandarze okrywającym Trumnę kładą wieniec laurowy z szarfami narodowymi od Komitetu Głównego Stronnictwa Narodowego.
Ks. biskup Niemira zajmuje przygotowany dla niego fotel już przy Trumnie.
Milkną śpiewy kleru i w ciszy, jaka zalega na chwilę rozległy cmentarz, odzywa się głuchy werbel bębnów.
Hallerczycy w błękitnych mundurach i w hełmach stalowych stają po obu bokach Trumny i z obnażonymi szablami pełnią przy Niej straż honorową.
Wśród łoskotu werblów
Wśród łoskotu werblów rozpoczyna się defilada. Ostatnie pożegnanie i
za własne oszczędności dla Romana Dmowskiego. Ten najskromniejszy wieniec umieszczono u stóp Trumny.<br>&lt;tit&gt;Ostatnia defilada&lt;/&gt;<br>Wśród śpiewu księży, niosący Trumnę składają Ją na podium. Na sztandarze okrywającym Trumnę kładą wieniec laurowy z szarfami narodowymi od Komitetu Głównego Stronnictwa Narodowego.<br>Ks. biskup Niemira zajmuje przygotowany dla niego fotel już przy Trumnie.<br>Milkną śpiewy kleru i w ciszy, jaka zalega na chwilę rozległy cmentarz, odzywa się głuchy werbel bębnów.<br>Hallerczycy w błękitnych mundurach i w hełmach stalowych stają po obu bokach Trumny i z obnażonymi szablami pełnią przy Niej straż honorową.<br>&lt;tit&gt;Wśród łoskotu werblów&lt;/&gt;<br>Wśród łoskotu werblów rozpoczyna się defilada. Ostatnie pożegnanie i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego