Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 52
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
Zaniewski, pisarz. - Chciałabym, żeby Kapuściński stworzył dzieło o Polsce, do którego zresztą wielokrotnie się przymierzał. Niestety, nie mamy jeszcze rodzimego odpowiednika "Imperium" - podsumowuje Krystyna Goldbergowa.

Autor "Cesarza", "Szachinszacha", "Imperium" i "Lapidarium" przez kilkanaście lat był korespondentem zagranicznym PAP w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej - na terenach objętych konfliktami zbrojnymi.
(NS)


Moda - Jerzy Antkowiak

- Zawsze tworzył ekskluzywne kolekcje i lansował własny styl. Jest artystą i zarazem ciekawą, nietuzinkową postacią w świecie mody - tak opisuje Jerzego Antkowiaka Xymena Zaniewska, projektantka i scenograf.

Uważany przez ludzi z branży za prowokatora i indywidualistę, od 36 lat jest głównym projektantem Mody Polskiej. Ubiera nie tylko gwiazdy
Zaniewski, pisarz. - Chciałabym, żeby Kapuściński stworzył dzieło o Polsce, do którego zresztą wielokrotnie się przymierzał. Niestety, nie mamy jeszcze rodzimego odpowiednika "Imperium" - podsumowuje Krystyna Goldbergowa.<br><br> Autor "Cesarza", "Szachinszacha", "Imperium" i "Lapidarium" przez kilkanaście lat był korespondentem zagranicznym PAP w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej - na terenach objętych konfliktami zbrojnymi.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(NS)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Moda - Jerzy Antkowiak&lt;/&gt;<br><br> - Zawsze tworzył ekskluzywne kolekcje i lansował własny styl. Jest artystą i zarazem ciekawą, nietuzinkową postacią w świecie mody - tak opisuje Jerzego Antkowiaka Xymena Zaniewska, projektantka i scenograf.<br><br> Uważany przez ludzi z branży za prowokatora i indywidualistę, od 36 lat jest głównym projektantem Mody Polskiej. Ubiera nie tylko gwiazdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego