Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
są duże, trudno je dokładnie obejrzeć, bo reagują na każdy ruch i natychmiast się chowają. Spory tupa może szczypcami przeciąć kabel, a nawet zranić człowieka. Trzeba je bezwzględnie przepędzać.
- Ubrania prawie nie są tu nam potrzebne - mówi Małgosia. - Barwne pareo, czyli spora chusta, to strój i dla mężczyzn, i kobiet. Mota się je na dziesiątki sposobów. Poza tym koszulka i obowiązkowo klapki, chroniące przed ostrymi jak brzytwa koralowcami. Rany paskudzą się niemiłosiernie i zostawiają głębokie blizny. Chyba że poleje się je sokiem z cytryny - bardzo boli, ale skutkuje.
- Nie tęsknimy za Polską - mówi Stan, ale po chwili dodaje nostalgicznie: - A właściwie
są duże, trudno je dokładnie obejrzeć, bo reagują na każdy ruch i natychmiast się chowają. Spory tupa może szczypcami przeciąć kabel, a nawet zranić człowieka. Trzeba je bezwzględnie przepędzać.<br>- Ubrania prawie nie są tu nam potrzebne - mówi Małgosia. - Barwne pareo, czyli spora chusta, to strój i dla mężczyzn, i kobiet. Mota się je na dziesiątki sposobów. Poza tym koszulka i obowiązkowo klapki, chroniące przed ostrymi jak brzytwa koralowcami. Rany paskudzą się niemiłosiernie i zostawiają głębokie blizny. Chyba że poleje się je sokiem z cytryny - bardzo boli, ale skutkuje.<br> - Nie tęsknimy za Polską - mówi Stan, ale po chwili dodaje nostalgicznie: - A właściwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!