Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
o rowerowym kurierze - "Beijing Bicycle" Wang Xiaoshua i duńska komedia miłosna - "Włoski dla początkujących" Lone Scherfig, zrealizowana według surowych zasad manifestu artystycznego Dogma von Triera i Vintenberga.
Natomiast już w piątek nagrodę honorową - Złotego Niedźwiedzia za całokształt twórczości otrzymał Kirk Douglas.
(PAP)Ciekawe rozmowy zostały uhonorowane

Katarzyna Janowska i Piotr Mucharski zostali laureatami nagrody im. Dariusza Fikusa.
Uhonorowano ich za cykl programów "Rozmowy na koniec/początek wieku". Nagrody wręczono w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie.
Jury postanowiło wyróżnić parę dziennikarzy, którzy "swoimi wywiadami z wybitnymi osobowościami kultury, sztuki i nauki, mądrymi uczestnikami życia intelektualnego pożegnali XX w."
Ponadto do nagrody
o rowerowym kurierze - "Beijing Bicycle" Wang Xiaoshua i duńska komedia miłosna - "Włoski dla początkujących" Lone Scherfig, zrealizowana według surowych zasad manifestu artystycznego Dogma von Triera i Vintenberga.<br>Natomiast już w piątek nagrodę honorową - Złotego Niedźwiedzia za całokształt twórczości otrzymał Kirk Douglas.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ciekawe rozmowy zostały uhonorowane&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Katarzyna Janowska i Piotr Mucharski zostali laureatami nagrody im. Dariusza Fikusa.&lt;/&gt;<br>Uhonorowano ich za cykl programów "Rozmowy na koniec/początek wieku". Nagrody wręczono w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie.<br>Jury postanowiło wyróżnić parę dziennikarzy, którzy "swoimi wywiadami z wybitnymi osobowościami kultury, sztuki i nauki, mądrymi uczestnikami życia intelektualnego pożegnali XX w."<br>Ponadto do nagrody
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego