Typ tekstu: Książka
Autor: Grochowiak Stanisław
Tytuł: Seans
Rok: 1997
dorosła.
- Powtarzałam pierwszą klasę ogólniaka - mówi cicho i nagle uśmiecha się.
- Jak zacznę odkręcać następne kłamstwa, to mi tu zemdlejesz.Przystanek - salon kanapa, musi być północ, bo zegar krztusi się tuberkulicznie, z wysiłkiem wypluwając kukułkę; patrzę na podświetlaną tarczę mojego casio - 24.16. Nie najgorsza punktualność jak na stuletni rupieć.
- Na co wtedy chorowałaś?
Milena z pustym kieliszkiem pokazuje palcem, bym go napełnił; robię to.
- Witku, ale to zostanie między nami?
Przełknąłem wódkę i zdumienie; jaką wstydliwą chorobę mogła mieć siedmioletnia dziewczynka; w sekundę przekopałem całą wiedzę medyczną - nie, nie ma takiej choroby; "jasne Lenka, nikomu słowa".
- Status post encephalomyelitis postvaccinalis - pierwsze
dorosła.<br>- Powtarzałam pierwszą klasę ogólniaka - mówi cicho i nagle uśmiecha się.<br>- Jak zacznę odkręcać następne kłamstwa, to mi tu zemdlejesz.<br><br><br><br>Przystanek - salon kanapa, musi być północ, bo zegar krztusi się tuberkulicznie, z wysiłkiem wypluwając kukułkę; patrzę na podświetlaną tarczę mojego casio - 24.16. Nie najgorsza punktualność jak na stuletni rupieć.<br>- Na co wtedy chorowałaś?<br>Milena z pustym kieliszkiem pokazuje palcem, bym go napełnił; robię to.<br>- Witku, ale to zostanie między nami?<br>Przełknąłem wódkę i zdumienie; jaką wstydliwą chorobę mogła mieć siedmioletnia dziewczynka; w sekundę przekopałem całą wiedzę medyczną - nie, nie ma takiej choroby; "jasne Lenka, nikomu słowa".<br>- Status post encephalomyelitis postvaccinalis - pierwsze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego