Typ tekstu: Książka
Tytuł: Między Panem a Plebanem
Rok: 1995
zgadzam, to jestem świnia, Jacek odpowiadał: "Tak, tak, wszystko prawda, macie rację, ale ja już jestem za stary na rozwody. Ja już się z Adamem nie pokłócę".
Jacek jest wspaniałym społecznikiem, politykiem, pedagogiem, nadzwyczajnym człowiekiem, ale ja moich mistrzów szukałem w innych dziedzinach. Może był kiedyś moim mistrzem Karol Modzelewski. Na pewno był nim Leszek Kołakowski. Podziwiałem w nich intelektualną precyzję. Z Jackiem doskonale się rozumiałem, ale on nie zaspokajał moich snobizmów intelektualnych. Zaspokajał je Miłosz, Antoni Słonimski, później Zbigniew Herbert. Natomiast wśród polityków nie szukałem mistrzów - najwyżej przyjaciół.
- Nie przeszkadzało ci to, że Jacek był tak szalenie komunistyczny?
Kiedy? W którym roku
zgadzam, to jestem świnia, Jacek odpowiadał: "&lt;q&gt;Tak, tak, wszystko prawda, macie rację, ale ja już jestem za stary na rozwody. Ja już się z Adamem nie pokłócę&lt;/&gt;".<br>Jacek jest wspaniałym społecznikiem, politykiem, pedagogiem, nadzwyczajnym człowiekiem, ale ja moich mistrzów szukałem w innych dziedzinach. Może był kiedyś moim mistrzem Karol Modzelewski. Na pewno był nim Leszek Kołakowski. Podziwiałem w nich intelektualną precyzję. Z Jackiem doskonale się rozumiałem, ale on nie zaspokajał moich snobizmów intelektualnych. Zaspokajał je Miłosz, Antoni Słonimski, później Zbigniew Herbert. Natomiast wśród polityków nie szukałem mistrzów - najwyżej przyjaciół.&lt;/&gt;<br>- &lt;who2&gt;Nie przeszkadzało ci to, że Jacek był tak szalenie komunistyczny?&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Kiedy? W którym roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego