Typ tekstu: Książka
Autor: Uniłowski Zbigniew
Tytuł: Wspólny pokój
Rok wydania: 1976
Rok powstania: 1932
pieczywem. Je stojąc. Odrywa od bochenka pajdy chleba i pokrywa je kawałkami wędliny. Robi to łapczywie, patrząc załzawionymi od snu oczami na rudowłosą. Nalewa sobie herbaty i popija z rozkoszą.
- Panno Todziu?
- Co?
- A g...o! Hehehe!!
- Idiota! Mógłbyś pan sobie giry umyć nareszcie.
- Cicho, gidyjo głupia. - Mieciek wypił herbatę. Naciąga spodnie i idzie w stronę szafy. Chwilę patrzy na Lucjana, który nie śpi i myśli ciągle jeszcze o nagiej dziewczynie. Wzrok ich spotyka się i Mieciek drwiąco odwraca głowę. Wyciąga z szafy jakiś gałgan i wraca do kuchni. Śpiewa głośno: "O internacjcnale tra... lala... la".
Lucjan zwilża językiem spieczone wargi
pieczywem. Je stojąc. Odrywa od bochenka pajdy chleba i pokrywa je kawałkami wędliny. Robi to łapczywie, patrząc załzawionymi od snu oczami na rudowłosą. Nalewa sobie herbaty i popija z rozkoszą.<br>- Panno Todziu?<br>- Co?<br>- A g...o! Hehehe!!<br>- Idiota! Mógłbyś pan sobie giry umyć nareszcie.<br>- Cicho, gidyjo głupia. - Mieciek wypił herbatę. Naciąga spodnie i idzie w stronę szafy. Chwilę patrzy na Lucjana, który nie śpi i myśli ciągle jeszcze o nagiej dziewczynie. Wzrok ich spotyka się i Mieciek drwiąco odwraca głowę. Wyciąga z szafy jakiś gałgan i wraca do kuchni. Śpiewa głośno: "O internacjcnale tra... lala... la".<br>Lucjan zwilża językiem spieczone wargi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!