Typ tekstu: Książka
Autor: Mrożek Sławomir
Tytuł: Vatzlav
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1968
na podest sobowtór Vatzlava, manekin, który toczy się ruchem przedmiotu popychanego przez fale...) Jeszcze tu jesteś? Wracaj, precz, na morze! (sobowtór dociera do stóp Vatzlava) Ale uparty! (trąca sobowtóra nogą) Żebracze nasienie. Jeżeli już nie żyje, to nie mógł utonąć? Co by mu szkodziło położyć się na dnie cicho, spokojnie. Najem się wstydu, jeżeli mnie zobaczą w jego towarzystwie. Od razu widać, że on topielec niskiego stanu. (bierze topielca za nogi i wlecze go z powrotem ku morzu) ... I tłumacz się potem, że to nie twój krewny. Właśnie ktoś nadchodzi. Jak pięknie ubrany... To pewnie hrabia.
SCENA 2
Z prawej wychodzi lokaj w
na podest sobowtór Vatzlava, manekin, który toczy się ruchem przedmiotu popychanego przez fale...) Jeszcze tu jesteś? Wracaj, precz, na morze! (sobowtór dociera do stóp Vatzlava) Ale uparty! (trąca sobowtóra nogą) Żebracze nasienie. Jeżeli już nie żyje, to nie mógł utonąć? Co by mu szkodziło położyć się na dnie cicho, spokojnie. Najem się wstydu, jeżeli mnie zobaczą w jego towarzystwie. Od razu widać, że on topielec niskiego stanu. (bierze topielca za nogi i wlecze go z powrotem ku morzu) ... I tłumacz się potem, że to nie twój krewny. Właśnie ktoś nadchodzi. Jak pięknie ubrany... To pewnie hrabia.<br>&lt;tit1&gt;SCENA 2&lt;/&gt;<br>Z prawej wychodzi lokaj w
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!