Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
podróży do Bagdadu, skąd startował samolot, nie wierzyły, że jadą na leczenie do Polski - opowiada Elżbieta Lipska, dyrektor Polskiej Misji Medycznej, stowarzyszenia, które zorganizowało leczenie dzieci. Zresztą, nie pierwszy raz - jesienią do dwóch najlepszych szpitali pediatrycznych w Warszawie i Krakowie trafiła dwójka innych dzieci z Iraku.

Mechanik mercedesa i filolog

Najstarsza Worud przyjechała do Polski z matką. Dwie młodsze Irakijki - z ojcami. - Dzieci potrzebujących takiej pomocy jest w Iraku bardzo dużo - mówi Darii, ojciec Hanan. - O możliwość leczenia za granicą starałem się bardzo długo. Ja i żona biegaliśmy po organizacjach humanitarnych, ale pomogli nam tylko Polacy.
Mimo że żaden z rodziców
podróży do &lt;name type="place"&gt;Bagdadu&lt;/&gt;, skąd startował samolot, nie wierzyły, że jadą na leczenie do &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;&lt;/&gt; - opowiada &lt;name type="person"&gt;Elżbieta Lipska&lt;/&gt;, dyrektor &lt;name type="org"&gt;Polskiej Misji Medycznej&lt;/&gt;, stowarzyszenia, które zorganizowało leczenie dzieci. Zresztą, nie pierwszy raz - jesienią do dwóch najlepszych szpitali pediatrycznych w &lt;name type="place"&gt;Warszawie&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Krakowie&lt;/&gt; trafiła dwójka innych dzieci z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;Mechanik mercedesa i filolog&lt;/&gt;<br><br>Najstarsza &lt;name type="person"&gt;Worud&lt;/&gt; przyjechała do &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; z matką. Dwie młodsze Irakijki - z ojcami. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Dzieci potrzebujących takiej pomocy jest w Iraku bardzo dużo&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Darii&lt;/&gt;, ojciec &lt;name type="person"&gt;Hanan&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- O możliwość leczenia za granicą starałem się bardzo długo. Ja i żona biegaliśmy po organizacjach humanitarnych, ale pomogli nam tylko Polacy.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Mimo że żaden z rodziców
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego