Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
PAP, jak i regionalne, w rodzaju rosyjskiej ITAR-TASS czy japońskiej Kyodo.

Informacja się sprzedaje
W tej chwili Reuters jest najsłabszą częścią "czwórki" - w latach 70. i 80. groziło mu nawet bankructwo, ale zmiana profilu, a właściwie powrót do źródeł, czyli specjalizowanie się w informacji gospodarczej przywróciło agencję do życia. Nie bez znaczenia było też poparcie ze strony kierowanego przez Margaret Thatcher rządu brytyjskiego, który udzielił firmie-instytucji gwarancji kredytowych i dopomógł w znalezieniu inwestorów.
Nie jest to niczym wyjątkowym, bo większość rządów regularnie wspiera rodzime agencje - np. władze Francji, zapewniające AFP wielu subskrybentów administracyjnych (ambasady, agendy itp.).
Dzisiaj Reuters ma 190 biur
PAP, jak i regionalne, w rodzaju rosyjskiej &lt;name type="org"&gt;ITAR-TASS&lt;/&gt; czy japońskiej &lt;name type="org"&gt;Kyodo&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit1&gt;Informacja się sprzedaje&lt;/&gt;<br>W tej chwili &lt;name type="org"&gt;Reuters&lt;/&gt; jest najsłabszą częścią "&lt;q&gt;czwórki&lt;/&gt;" - w latach 70. i 80. groziło mu nawet bankructwo, ale zmiana profilu, a właściwie powrót do źródeł, czyli specjalizowanie się w informacji gospodarczej przywróciło agencję do życia. Nie bez znaczenia było też poparcie ze strony kierowanego przez &lt;name type="person"&gt;Margaret Thatcher&lt;/&gt; rządu brytyjskiego, który udzielił firmie-instytucji gwarancji kredytowych i dopomógł w znalezieniu inwestorów.<br>Nie jest to niczym wyjątkowym, bo większość rządów regularnie wspiera rodzime agencje - np. władze Francji, zapewniające AFP wielu subskrybentów administracyjnych (ambasady, agendy itp.).<br>Dzisiaj &lt;name type="org"&gt;Reuters&lt;/&gt; ma 190 biur
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego