Typ tekstu: Książka
Autor: Krzysztoń Jerzy
Tytuł: Wielbłąd na stepie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1978
się trzeci, to już wiedziałam, że mi chłopów nie zbraknie.

Łarysa potrząsnęła głową.
- Oj, Stiopka, Stiopka mój, Stiopka.
- A co, zrobił ci?
- Boże broń - ocknęła się Łarysa.
- No to zuch, jak ci nie zmajstrował bęsia. Taki kochanek dobry na każdy dzionek. I czegóż ty tak rozpaczasz? Albo to twój pierwszy? Nie pierwszy. Ty już byłaś przespanka, kiedy się z nim kładłaś. No, to kładź się z następnym. Jakbym miała takie oczy jak twoje, to cieszyłabym się tym darem bożym, bo nie musiałabym stale patrzeć na jednego chłopa, tylko prawym na Miszę, a lewym na Griszę.
- Odczep się od moich oczu.

- A ty
się trzeci, to już wiedziałam, że mi chłopów nie zbraknie. <br><br>Łarysa potrząsnęła głową.<br>- Oj, Stiopka, Stiopka mój, Stiopka.<br>- A co, zrobił ci?<br>- Boże broń - ocknęła się Łarysa.<br>- No to zuch, jak ci nie zmajstrował &lt;orig&gt;bęsia&lt;/&gt;. Taki kochanek dobry na każdy dzionek. I czegóż ty tak rozpaczasz? Albo to twój pierwszy? Nie pierwszy. Ty już byłaś przespanka, kiedy się z nim kładłaś. No, to kładź się z następnym. Jakbym miała takie oczy jak twoje, to cieszyłabym się tym darem bożym, bo nie musiałabym stale patrzeć na jednego chłopa, tylko prawym na Miszę, a lewym na Griszę.<br>- Odczep się od moich oczu. <br><br>- A ty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!