Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Cieślik
Tytuł: Śmieszni kochankowie
Rok: 2004
Nawet ci, którzy do tej pory bardzo wnikliwie śledzili losy doktora Kuby w telewizji. Klawisze wypili kolejkę za zdrowie solenizanta, a chwilę później drugą dla rozgrzewki. Po dwudziestu minutach zamówili następną flaszkę. Szymon najwyraźniej imponował młodszym kolegom. Aż się pokładali ze śmiechu, kiedy coś powiedział. Janek nie pasował do nich. Nie śmiał się ani zbyt wiele nie odzywał. Co jakiś czas prezentował grymas, który miał świadczyć o tym, że się dobrze bawi. Dwaj młodsi strażnicy mówili mu nawet na pan. Był od nich starszy co najmniej o dziesięć lat. Wyglądał na faceta dobrze po czterdziestce.
Od kiedy wyszli goście od merola, miejscowi
Nawet ci, którzy do tej pory bardzo wnikliwie śledzili losy doktora Kuby w telewizji. Klawisze wypili kolejkę za zdrowie solenizanta, a chwilę później drugą dla rozgrzewki. Po dwudziestu minutach zamówili następną flaszkę. Szymon najwyraźniej imponował młodszym kolegom. Aż się pokładali ze śmiechu, kiedy coś powiedział. Janek nie pasował do nich. Nie śmiał się ani zbyt wiele nie odzywał. Co jakiś czas prezentował grymas, który miał świadczyć o tym, że się dobrze bawi. Dwaj młodsi strażnicy mówili mu nawet na pan. Był od nich starszy co najmniej o dziesięć lat. Wyglądał na faceta dobrze po czterdziestce.<br>Od kiedy wyszli goście od merola, miejscowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!