Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
brał górę nad kultem Jahwe. W świątyni Salomona dymiły ołtarze obcych bogów, a ich kapłani i ofiarnicy czuli się tam jak u siebie w domu.
Na wiadomość o śmierci syna Atalia dokonała krwawego zamachu stanu i sama zagarnęła władzę. Do tronu szła po licznych trupach, mordując wszystkich członków rodu królewskiego. Nie śmiała zabić jednak siostry Ochozjasza Joszabat, ponieważ była ona żoną potężnego arcykapłana Jahwe Jojady.
Joszabat uratowała z krwawej łaźni pałacowej jednorocznego synka Ochozjasza imieniem Joasz i w tajemnicy przed królową chowała go u siebie w domu.
Gdy chłopiec ukończył siódmy rok życia, arcykapłan Jojada zorganizował wielkie sprzysiężenie jahwistów. Naprzód wszedł w
brał górę nad kultem Jahwe. W świątyni Salomona dymiły ołtarze obcych bogów, a ich kapłani i ofiarnicy czuli się tam jak u siebie w domu.<br>Na wiadomość o śmierci syna Atalia dokonała krwawego zamachu stanu i sama zagarnęła władzę. Do tronu szła po licznych trupach, mordując wszystkich członków rodu królewskiego. Nie śmiała zabić jednak siostry Ochozjasza Joszabat, ponieważ była ona żoną potężnego arcykapłana Jahwe Jojady.<br>Joszabat uratowała z krwawej łaźni pałacowej jednorocznego synka Ochozjasza imieniem Joasz i w tajemnicy przed królową chowała go u siebie w domu.<br>Gdy chłopiec ukończył siódmy rok życia, arcykapłan Jojada zorganizował wielkie sprzysiężenie jahwistów. Naprzód wszedł w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego