Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
już) starcem!''
Zgorszył się tajemniczy mąż, gdy usłyszał jej śmiech i strofującym głosem zapytał:
- Dlaczego to Sara śmieje się i myśli: Czy naprawdę będę mogła rodzić, gdy już się zestarzałam? Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Jahwe?
Zakłopotana Sara wypierała się, iż parsknęła śmiechem. Ale gość, zaprzeczając jej, odparł:
- Nie, śmiałaś się!
Po chwili goście wstali i skierowali się w stronę Sodomy. Abraham odprowadził ich kawałek drogi i wtedy zmiarkował, że gościł u siebie Boga i dwóch aniołów. Dowiedział się też, że Bóg udaje się do Sodomy i Gomory z zamiarem ukarania tych miast za ich nieprawości.
Abrahamowi wydawało się to
już) starcem!''<br>Zgorszył się tajemniczy mąż, gdy usłyszał jej śmiech i strofującym głosem zapytał:<br>- Dlaczego to Sara śmieje się i myśli: Czy naprawdę będę mogła rodzić, gdy już się zestarzałam? Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Jahwe?<br>Zakłopotana Sara wypierała się, iż parsknęła śmiechem. Ale gość, zaprzeczając jej, odparł:<br>- Nie, śmiałaś się!<br>Po chwili goście wstali i skierowali się w stronę Sodomy. Abraham odprowadził ich kawałek drogi i wtedy zmiarkował, że gościł u siebie Boga i dwóch aniołów. Dowiedział się też, że Bóg udaje się do Sodomy i Gomory z zamiarem ukarania tych miast za ich nieprawości.<br>Abrahamowi wydawało się to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!