Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
już) starcem!''
Zgorszył się tajemniczy mąż, gdy usłyszał jej śmiech i strofującym głosem zapytał:
- Dlaczego to Sara śmieje się i myśli: Czy naprawdę będę mogła rodzić, gdy już się zestarzałam? Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Jahwe?
Zakłopotana Sara wypierała się, iż parsknęła śmiechem. Ale gość, zaprzeczając jej, odparł:
- Nie, śmiałaś się!
Po chwili goście wstali i skierowali się w stronę Sodomy. Abraham odprowadził ich kawałek drogi i wtedy zmiarkował, że gościł u siebie Boga i dwóch aniołów. Dowiedział się też, że Bóg udaje się do Sodomy i Gomory z zamiarem ukarania tych miast za ich nieprawości.
Abrahamowi wydawało się to
już) starcem!''<br>Zgorszył się tajemniczy mąż, gdy usłyszał jej śmiech i strofującym głosem zapytał:<br>- Dlaczego to Sara śmieje się i myśli: Czy naprawdę będę mogła rodzić, gdy już się zestarzałam? Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Jahwe?<br>Zakłopotana Sara wypierała się, iż parsknęła śmiechem. Ale gość, zaprzeczając jej, odparł:<br>- Nie, śmiałaś się!<br>Po chwili goście wstali i skierowali się w stronę Sodomy. Abraham odprowadził ich kawałek drogi i wtedy zmiarkował, że gościł u siebie Boga i dwóch aniołów. Dowiedział się też, że Bóg udaje się do Sodomy i Gomory z zamiarem ukarania tych miast za ich nieprawości.<br>Abrahamowi wydawało się to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego