Typ tekstu: Książka
Autor: Urbańczyk Andrzej
Tytuł: Dziękuję ci, Pacyfiku
Rok: 1997
o sobie, o moim zainteresowaniu Japonią. Nie sądzę, aby wyglądało to na chwalenie się, mówię o mojej werbalnej znajomości wielu japońskich słów i nowo nabytej pasji poznawania hieroglifów. Rysuję kilkadziesiąt słów - w tym Fujimori, składające się z dwu znaków: świętości plus las. Ten ostatni wyobrażany jest przez ideogram trzech drzewek.
Nie należy być wstydliwym i żenować się. Okazało się potem, że moje, zresztą spontaniczne, wyznania zostały przyjęte bardzo dobrze i staruszkowie stali się mymi po japońsku serdecznymi przyjaciółmi, witając i obdarowując drobiazgami przy każdym pobycie w ich gościnnym domu.
Jesteśmy nieco spóźnieni. Mijając Yokosuka, gdzie usadowiła się potężna baza US Navy
o sobie, o moim zainteresowaniu Japonią. Nie sądzę, aby wyglądało to na chwalenie się, mówię o mojej werbalnej znajomości wielu japońskich słów i nowo nabytej pasji poznawania hieroglifów. Rysuję kilkadziesiąt słów - w tym Fujimori, składające się z dwu znaków: świętości plus las. Ten ostatni wyobrażany jest przez ideogram trzech drzewek.<br> Nie należy być wstydliwym i żenować się. Okazało się potem, że moje, zresztą spontaniczne, wyznania zostały przyjęte bardzo dobrze i staruszkowie stali się mymi po japońsku serdecznymi przyjaciółmi, witając i obdarowując drobiazgami przy każdym pobycie w ich gościnnym domu.<br> Jesteśmy nieco spóźnieni. Mijając Yokosuka, gdzie usadowiła się potężna baza US Navy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego