Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
obyty w świecie wiedział, że Egipt był osłabiony wewnętrznymi zamieszkami. Dlatego ostrzegał króla Ezechiasza, by nie liczył na pomoc faraona. "Bo Egipt daremnie i próżno pomagać będzie!'' - powtarzał z wyrzutem, ponieważ był rozgoryczony, że nie radzono się go zawczasu.
Sprawy posunęły się jednak zbyt daleko, by można było się cofnąć. Niebawem wybuchnął płomień rebelii wśród wasalskich państw Asyrii. Sanherib błyskawicznie opanował Babilon, zdławił powstanie w Fenicji, a potem zwrócił się przeciwko armii egipskiej, która spieszyła sojusznikom na pomoc. I wówczas sprawdziły się przewidywania Izajasza. Egipcjanie ponieśli w okolicy Ekronu druzgocącą klęskę i uciekli, pozostawiając na łasce losu swoich sojuszników.
Sanherib zdobył
obyty w świecie wiedział, że Egipt był osłabiony wewnętrznymi zamieszkami. Dlatego ostrzegał króla Ezechiasza, by nie liczył na pomoc faraona. "Bo Egipt daremnie i próżno pomagać będzie!'' - powtarzał z wyrzutem, ponieważ był rozgoryczony, że nie radzono się go zawczasu.<br>Sprawy posunęły się jednak zbyt daleko, by można było się cofnąć. Niebawem wybuchnął płomień rebelii wśród wasalskich państw Asyrii. Sanherib błyskawicznie opanował Babilon, zdławił powstanie w Fenicji, a potem zwrócił się przeciwko armii egipskiej, która spieszyła sojusznikom na pomoc. I wówczas sprawdziły się przewidywania Izajasza. Egipcjanie ponieśli w okolicy Ekronu druzgocącą klęskę i uciekli, pozostawiając na łasce losu swoich sojuszników.<br>Sanherib zdobył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego