Typ tekstu: Książka
Autor: Kuczyński Waldemar
Tytuł: Burza nad Wiłą. Dziennik 1980-1981
Rok: 2002
wiele tematów zawartych w materiałach i napisałem nowy tekst zamiast zrobić kompilację. Wobec tego wychodzę z zebrania, oświadczając, że nie będę z nim dalej współpracował. Od tego momentu wyłączam się z grupy roboczej i choć pod ostatecznym tekstem jest także mój podpis, to faktycznie jest on dziełem Bugaja i Krajewskiego.

Niedziela, 20 września 1981 r.
Mazowiecki mówi o spotkaniu prymasa Glempa, kardynała Macharskiego i biskupa Dąbrowskiego z Kanią, Jaruzelskim i Barcikowskim w Natolinie. Strona rządowa upominała Kościół, zarzucając mu nadmierne zaangażowanie po stronie "Solidarności", wypomniano prymasowi odprawienie mszy na inauguracji zjazdu.
Dostojnicy kościelni, ze swej strony, wytykali rządowi posunięcia zaogniające sytuację
wiele tematów zawartych w materiałach i napisałem nowy tekst zamiast zrobić kompilację. Wobec tego wychodzę z zebrania, oświadczając, że nie będę z nim dalej współpracował. Od tego momentu wyłączam się z grupy roboczej i choć pod ostatecznym tekstem jest także mój podpis, to faktycznie jest on dziełem Bugaja i Krajewskiego. <br><br>Niedziela, 20 września 1981 r. <br>Mazowiecki mówi o spotkaniu prymasa Glempa, kardynała Macharskiego i biskupa Dąbrowskiego z Kanią, Jaruzelskim i Barcikowskim w Natolinie. Strona rządowa upominała Kościół, zarzucając mu nadmierne zaangażowanie po stronie "Solidarności", wypomniano prymasowi odprawienie mszy na inauguracji zjazdu.<br>Dostojnicy kościelni, ze swej strony, wytykali rządowi posunięcia zaogniające sytuację
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego