Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
nas błyskawicznie, tuż po opuszczeniu szkoły. Broniliśmy się, a jakże. Niektórzy z nas rozpaczliwie. Idealiści - w świecie świeżo powstającego small businessu - studiowali filozofię, pisali wiersze albo pracowali w domach kultury. Teraz rodzą się nam dzieci, a one nie będą się bronić, bo kultura konsumpcyjna będzie pierwszym i jedynym ich światem. Niepodobna bronić się przed jedynym światem, jaki się zna.

* Felieton jest fragmentem książki "Leniwe maskotki i rekiny na smyczy", która ukaże się w lipcu nakładem wydawnictwa Jacek Santorski & Co.

Tomasz Szlendak
socjolog z Uniwersytetu
Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Związek rządzi

Związki zawodowe rosną w siłę. Ich szef potrafi dziś trzymać w
nas błyskawicznie, tuż po opuszczeniu szkoły. Broniliśmy się, a jakże. Niektórzy z nas rozpaczliwie. Idealiści - w świecie świeżo powstającego small businessu - studiowali filozofię, pisali wiersze albo pracowali w domach kultury. Teraz rodzą się nam dzieci, a one nie będą się bronić, bo kultura konsumpcyjna będzie pierwszym i jedynym ich światem. Niepodobna bronić się przed jedynym światem, jaki się zna.<br><br>* Felieton jest fragmentem książki "Leniwe maskotki i rekiny na smyczy", która ukaże się w lipcu nakładem wydawnictwa Jacek Santorski &amp; Co.<br><br>&lt;au&gt;Tomasz Szlendak<br>socjolog z Uniwersytetu<br>Mikołaja Kopernika w Toruniu.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Związek rządzi&lt;/&gt;<br><br>Związki zawodowe rosną w siłę. Ich szef potrafi dziś trzymać w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego