Typ tekstu: Książka
Autor: Żurakowska Zofia
Tytuł: Jutro niedziela
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1928
odpowiedziała na pytające spojrzenie młodej gospodyni. - Że to już cały rok obok siebie mieszkamy, a tak, jakbyśmy się nie znały.
- Rzeczywiście - odparła chłodno młoda kobieta.
Matka nie dała za wygraną, choć czuła, że ją coś w gardle ściska. Nigdy nie była bardzo odważna do ludzi, ale jak trzeba, to trzeba.
- Nieraz tak sobie mówimy z mężem, że państwo tu obcy, więc może nie wiedzą tego i owego, że może byśmy mogli w czym pomóc albo doradzić.
- Dziękuję. Doskonale sobie radzimy.
Matka przełknęła ślinę.
- Bo my tu z mężem już od wieków mieszkamy, więc już i urządziliśmy się jako tako, i ogród
odpowiedziała na pytające spojrzenie młodej gospodyni. - Że to już cały rok obok siebie mieszkamy, a tak, jakbyśmy się nie znały. <br>- Rzeczywiście - odparła chłodno młoda kobieta. <br>Matka nie dała za wygraną, choć czuła, że ją coś w gardle ściska. Nigdy nie była bardzo odważna do ludzi, ale jak trzeba, to trzeba. <br>- Nieraz tak sobie mówimy z mężem, że państwo tu obcy, więc może nie wiedzą tego i owego, że może byśmy mogli w czym pomóc albo doradzić. <br>- Dziękuję. Doskonale sobie radzimy. <br>Matka przełknęła ślinę. <br>- Bo my tu z mężem już od wieków mieszkamy, więc już i urządziliśmy się jako tako, i ogród
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego