Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ze straszaków: "Niestety, na razie prezydent i prezydentowa wydają się zsuwać po równi pochyłej - w ostatnich tygodniach coraz szybciej" - diagnozuje Jan Maria Władysław Rokita, państwowiec całą gębą. W tym samym wywiadzie dla "Faktu" znalazła się fraza: "Pod znakiem zapytania stanie również przydatność Kwaśniewskiego dla kraju...". O przydatność Rokity jestem spokojny. Nigdy dosyć Katonów kieszonkowego formatu. A że ich marzenia o władzy pewnie staną się jawą? Jeszcze w Ludowej zauważył Ryszard Krynicki:

Władza cierpi na lęk wysokości:

Im wyżej się wspina,

Tym bardziej boi się zejść na ziemię.

Wygodniej siedzieć na drzewie, drzewie - wyłącznie złych wiadomości.KOMENTARZERoma locuta, ale causa nie
ze straszaków: "Niestety, na razie prezydent i prezydentowa wydają się zsuwać po równi pochyłej - w ostatnich tygodniach coraz szybciej" - diagnozuje Jan Maria Władysław Rokita, państwowiec całą gębą. W tym samym wywiadzie dla "Faktu" znalazła się fraza: "Pod znakiem zapytania stanie również przydatność Kwaśniewskiego dla kraju...". O przydatność Rokity jestem spokojny. Nigdy dosyć Katonów kieszonkowego formatu. A że ich marzenia o władzy pewnie staną się jawą? Jeszcze w Ludowej zauważył Ryszard Krynicki:<br><br>Władza cierpi na lęk wysokości:<br><br>Im wyżej się wspina,<br><br>Tym bardziej boi się zejść na ziemię.<br><br>Wygodniej siedzieć na drzewie, drzewie - wyłącznie złych wiadomości.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KOMENTARZE&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Roma locuta, ale causa nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!