Typ tekstu: Książka
Autor: Przybora Jeremi
Tytuł: Przymknięte oko opaczności
Rok: 1995
rezerwy bez odbywania czynnej służby, jako "nadkontyngentowego" rezerwisty. W razie ogłoszenia powszechnej mobilizacji, miałem oczywiście obowiązek zgłoszenia się z załączoną kartą mobilizacyjną. "Więc jeżeli nie będzie nigdy powszechnej mobilizacji, to nigdy nie będę zmobilizowany!" - wnioskowałem, skacząc z radości pod sufit, a, opadając, nadal ciągle jeszcze wierzyłem, że taka możliwość istnieje. Nigdy już nie miałem się dowiedzieć, czy przeniesienie mnie do rezerwy nastąpiło za sprawą pułkownika, czy przez zwykły zbieg okoliczności zważywszy, że mój rocznik należał do wyżu demograficznego i takie przeniesienia "nadkontyngentowych " rezerwistów się zdarzały.
Latem 1939 roku popełniłem poważny błąd kupując sobie kapelusz zwany "panama". Ponieważ dzisiaj mało kto wie
rezerwy bez odbywania czynnej służby, jako "nadkontyngentowego" rezerwisty. W razie ogłoszenia powszechnej mobilizacji, miałem oczywiście obowiązek zgłoszenia się z załączoną kartą mobilizacyjną. "Więc jeżeli nie będzie nigdy powszechnej mobilizacji, to nigdy nie będę zmobilizowany!" - wnioskowałem, skacząc z radości pod sufit, a, opadając, nadal ciągle jeszcze wierzyłem, że taka możliwość istnieje. Nigdy już nie miałem się dowiedzieć, czy przeniesienie mnie do rezerwy nastąpiło za sprawą pułkownika, czy przez zwykły zbieg okoliczności zważywszy, że mój rocznik należał do wyżu demograficznego i takie przeniesienia "nadkontyngentowych " rezerwistów się zdarzały. <br> Latem 1939 roku popełniłem poważny błąd kupując sobie kapelusz zwany "panama". Ponieważ dzisiaj mało kto wie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!