Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 39
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
ostro zrugany wzrokiem przez pana wiceburmistrza, że przy ponownym głosowaniu natychmiast się poprawił. Łatwo zaobserwować, że Bąk zawsze pierwszy podnosi rękę. Cała reszta patrzy na niego.

- A nie na burmistrza Curusia?

- Skąd, to niemożliwe, bo Bachledy z reguły nie ma na sesji. A jak już jest, to tylko na początku. Nigdy go nie ma, gdy wypowiadają się mieszkańcy miasta.

- Jaki powinien być pańskim zdaniem burmistrz Zakopanego?

- Potrzebny jest gospodarz, taki, który żyje tym, co dzieje się w mieście. Adam jest do wyższych celów. Sądzę, że dla niego Zakopane to jest już zbyt mały grajdołek, który nie ma dla niego znaczenia. Tak
ostro zrugany wzrokiem przez pana wiceburmistrza, że przy ponownym głosowaniu natychmiast się poprawił. Łatwo zaobserwować, że Bąk zawsze pierwszy podnosi rękę. Cała reszta patrzy na niego.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- A nie na burmistrza Curusia?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Skąd, to niemożliwe, bo Bachledy z reguły nie ma na sesji. A jak już jest, to tylko na początku. Nigdy go nie ma, gdy wypowiadają się mieszkańcy miasta.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Jaki powinien być pańskim zdaniem burmistrz Zakopanego?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Potrzebny jest gospodarz, taki, który żyje tym, co dzieje się w mieście. Adam jest do wyższych celów. Sądzę, że dla niego Zakopane to jest już zbyt mały grajdołek, który nie ma dla niego znaczenia. Tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!