Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
obejrzał go z pewnym powątpiewaniem i nie i widząc na razie sposobu użycia go, odłożył razem z nożem.
Do wieczora ciągle wydawało się daleko. Z nudów Lesio podszedł do swojego stołu i obejrzał rozpoczęty rysunek. Z nudów wziął do ręki ołówek i postawił kreskę. Przyjrzał się jej i postawił drugą. Obie kreski znajdowały się na właściwych miejscach i zachęcony tym Lesio jął kontynuować pracę.
Kiedy znów spojrzał na zegarek, dochodziła dziesiąta, a roboczy rysunek szafy był właściwie skończony. Szybko porzucił więc swoje zajęcie, wyszedł z biura, starannie zabezpieczając drzwi przed zamknięciem, i udał się na zaplanowaną kolację.
Dochodziła północ, kiedy wracał
obejrzał go z pewnym powątpiewaniem i nie i widząc na razie sposobu użycia go, odłożył razem z nożem.<br>Do wieczora ciągle wydawało się daleko. Z nudów Lesio podszedł do swojego stołu i obejrzał rozpoczęty rysunek. Z nudów wziął do ręki ołówek i postawił kreskę. Przyjrzał się jej i postawił drugą. Obie kreski znajdowały się na właściwych miejscach i zachęcony tym Lesio jął kontynuować pracę.<br>Kiedy znów spojrzał na zegarek, dochodziła dziesiąta, a roboczy rysunek szafy był właściwie skończony. Szybko porzucił więc swoje zajęcie, wyszedł z biura, starannie zabezpieczając drzwi przed zamknięciem, i udał się na zaplanowaną kolację.<br>Dochodziła północ, kiedy wracał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego